Vyrų mados savaitė vasarai 2010 | Hermes, Kris Van Assche, Maison Martin Margiela, Miharayasuhiro, Dunhill, Tim Hamilton, Ann Demeulemeester

Dar septyni vakardienos pristatymai, kurių pavadinimus taisyklingai surašiau tik iš kokio trečio karto. Beje, čia jau berods priešpaskutinis straipsnis apie Paryžiaus mados savaitę, nes šiandien jau vyksta jos uždarymas su Dior Homme bei Lanvin šou.

Hermes (daylife nuotrauka)

Hermes

„Aš kuriu ne madą, o drabužius“ pasakė Hermes vyrų linijos dizainerė Véronique Nichanian. Labai nuoširdu ir labai paprasta, ar ne? Geri drabužiai kokybę mėgstančiam vyrui. Tačiau dizainerė vis dėlto įmaišo šiek tiek mados ir padeda vyrui neištirpti minioje. Štai kitą vasarą jis rinksis švelnius žemės atspalvius, kiek paraitotas laisvas tiesaus kirpimo kelnes (tai jau irgi taps tendencija), patogius lininius švarkus. O kad išlaikytų paprastumą ir kolekcijos finale, ji prabangius kostiumus derino su… sandalais.

Kris Van Assche

Savo kolekciją dizaineris kažin kodėl pavadino „disharmonija“. Gal todėl, kad bandė derinti ir sluoksniuoti itin skirtingus dalykus? Jis rinkosi švarko, itin ilgos palaidinės, šortų, timpių ir gladiatorių sandalų derinius, kurie, sakyčiau, atrodė įdomiai ir futuristiškai, tačiau patogiai bei funcionaliai. Spalvas Kris rinkosi pačias paprasčiausias (juoda, balta, pilka), tačiau kai kurie audiniai buvo blizgūs ar net permatomi.

Maison Martin Margiela

Kas atsitiko MMM? Mane Paryžiaus ekscentrikas vėl nustebino. Kaip? Ypač paprasta bei dėvima kolekcija. Na taip, vyrų linija visad būna kuklesnė už moterų, tačiau čia jau per paprasta. Gražių balto lino kostiumų paradas? Hm.

Miharayasuhiro

Su dizainerio Mihara Yasuhiro kūryba susipažinau tik pernai, kai likau sužavėta labai elegantiškos, tačiau pakankamai modernios bei futuristiškos jo kolekcijos. Šį sezoną jis buvo įkvėptas savo mėgstamiausios istorijos „Mažasis Princas“. Kadangi pagrindinis veikėjas Princas keliaudavo iš planetos į planetą, dizaineris nusprendė tą perteikti, tad jo vyras buvo įkvėptas Sacharos smėlio, kosmoso platybių. Buvo perkurta ir Princo rožė, kurią dizaineris pavaizdavo raudonų marškinių pavidalu. Nuostabi paprastų siluetų kolekcija su gražia idėja.

Dunhill

Nesenstantis modernumas ir žiupsnelis retro stiliaus šįkart tapo geriausiu receptu puikiai kolekcijai. Mados namų dizaineris Kim Jones nepatingėjo peržiūrėti archyvus, kad dar geriau suprastų itin paprastą mados namų filosofiją, jog modernumas niekad nepasens. Kolekcijoje matėme ir daug angliškų detalių (megztiniai, skrybėlės), netrūko itin dailių šaltų spalvų švarkų bei lininių kelnių derinių, šviesių lietpalčių, odinių rankinių. Man kolekcija labai patiko ir priminė S. Connery kurtą pirmąjį (mano favoritą) Džeimsą Bondą.

Tim Hamilton

Susipažinkite su Manheteno jau pamėgtu dizaineriu Tim Hamilton, kuris savo pirmąją kolekciją nusprendė pristatyti Paryžiuje. Žavinga jo kolekcija dvelkė tradiciniu europietišku stiliumi (juoda-balta, klasikinės detalės, dailūs kostiumai), tačiau matėsi ir tas niujorkietiškas skubėjimas, šiek tiek jaunatviško modernizmo bei futurizmo. Dizaineris naudojo ir lengvus permatomus audinius, ir blizgias medžiagas, vietomis kiek perspaudė su siluetais (tai per trumpa, tai per ilga), tačiau bendras vaizdas geras ir jis tikrai patenka į mano the ones to watch sąrašą.

Ann Demeulemeester

Jokio sluoksniavimo, jokių marškinių. Tiesiog išgrynintas kostiumas, dėvimas ant nuogo kūno, grynos klasikinės spalvos. Tačiau ši itin vyriška kolekcija turėjo ir itin daug jausmo bei dvasingumo, kuriuos atskleidė švelnios šilkinės detalės. Atrodo, kad net ašara tuoj pasirodys, nes galima jausti kažkokią nenusakomą energiją, ar ne?

Nuotraukos iš menstyle.it.

Bučkis