Sekmadienio pasirinkimas | Baleto pamokos su Dior + SBA atsakymai

Jei „Spintos Guru“ tinklaraštį sekate jau kurį laiką, tikriausiai žinote apie mano begalinę meilę baleto menui. Ėjau iš proto dėl nepakartojamų „Rodarte“ kostiumų aktorei Natalie Portman filme „Juodoji gulbė“, žavėjausi amžina baleto tendencija madoje. Nors Paryžiuje pristatytos naujausios „Christian Dior“ kolekcijos tinklaraštyje apžvelgti neketinau, mane vėl užkabino… baletas. Jei tiksliau – subtilus jo smulkmenų panaudojimas dizainerio Billo Gaytteno kurtuose darbuose. Aukštakulniai, primenantys puantus, švelnios rožinės spalvos, iš daugybės permatomo audinio sluoksnių sudėti sijonai, net nepriekaištingas manekenių įvaizdis – visa tai kaip mat privertė mane iš naujo įsimylėti klasikinį, į praeitį (archyvus…) besižvalgantį B.Gaytteno stilių. Beje, įrašo pabaigoje Jūsų lauks ir atsakymai į „Stylish blogger award“ tag’ą – septynios įdomios detalės apie tinklaraščio autorę.

Nors ne vienas kritikas šiek tiek nepalankiai žiūrėjo į B.Gaytteno sprendimą ir toliau kurti ne moderniai XXIa. moteriai, o klasikinei vidutinio amžiaus „Dior“ klientei, kolekcijos visiškai prasta nedrįso pavadinti niekas. Taip, ji – visiškas  XXa. vidurio Ch.Dioro darbų atspindys, žavintis blauzdas siekiančiais „new look“ sijonais ir švarkeliais, paryškinančiais liemenį, tačiau kažką panašaus turbūt dėvėtų ne viena mados redaktorė, nebegalinti sau leisti eksperimentuoti su naujausiomis „Prada“ ar „Proenza Schouler“ idėjomis. Turbūt todėl pernai -ženkliai išaugo ir „Christian Dior“ pelnas – į parduotuves grįžo pirkėjos, kurios prisimindavo „Dior“ įvaizdį savo jaunystės metais, tačiau Johno Galliano kūrybos tiesiog nesuprato. O naujausioji 2012-ųjų rudens kolekcija ant podiumo grąžino visą geriausių hitų rinkinį: „houndstooth“ raštą, elegantiškus švarkus, dailius kostiumėlius, klasikinius aksesuarus.

Būtent apie aksesuarus ir įdomiausia rašyti. Juk jie – tikrų tikriausia užuomina į spindintį balerinų gyvenimą ant scenos. Tik pažvelkite į odinius aukštakulnius – noselės nukirstos kaip puantų (tik su jais net drąsiausia šokėja nebandytų padaryti „en pointe“), jas puošia subtilus kaspinėlis, kuris avint puantus leidžia juos kiek susiaurinti. Likau sužavėta ir įdomia kaklo papuošalų idėja – trys lašo formos buvo susuktos iš dailaus audinio, o „lašų“ vidų užpildė blizgūs akmenys, primenantys puošnius sceninius kostiumus. Spindesio netrūko ir delninukėms bei kai kurioms suknelėms – B.Gayttenas pakankamai ramią kolekciją pagyvino stambių akmenų siuvinėjimais, o keletą delninių papuošė net ir kailis.

Kiekvieną derinį dar patobulino subtilus makiažas bei  itin tvarkingų, į kasą surištų plaukų šukuosena su sklastymu kairėje pusėje. Merginas pristatymui ruošusi makiažo meistrė Pat McGrath užkulisiuose pasakojo, kad vietoje įprastinės „Dior“ dramos (jei nesupratote, peržiūrėkite bet kurio J.Galliano pristatymo nuotraukas ir pasiruoškite lengvam šokui) šįkart matysime tiesiog paprastą klasikinį grožį – skaistus veidas, vos paraudę skuostai, išpuoselėtos blakstienos, blizgesiu lengvai pateptos lūpos. Vėl norisi vesti šio įvaizdžio ir balerinų išvaizdos paralelę –  manau, kiekviena klasikinio šokio paslaptis pažinusi mergina supras, ką reiškia pikti vadovai, neleidžiantys net truputį pasidažyti bei liepiantys visoms merginoms tobulai ir vienodai susitvarkyti plaukus…

O dabar – atsakymai į „Stylish blogger award“ tag’ą, kurį „prilipino“ Aušra iš http://myparisiandream.blogspot.com/. Jo esmė – atskleisti septynis įdomius faktus apie save, tad tikiuosi, jog nieko pernelyg neišgąsdinsiu :)

1. Nors 24/7 mintyse nešioju madą bei jos naujienas, pastaruoju metu vis dažniau save pagaunu… „Youtube“ žiūrint kanalus apie makiažą. Pamokėlės, profesionalų patarimai, produktų apžvalgos – tai taip nuramina! Vis tik su logika prasilenkia vienas faktas – pati kasdien vengiu net blakstienų tušo…

2. Negeriu kavos, ne(be)rūkau. Beje, įdomus, net kiek paradoksalus pastebėjimas – nors daugeliui metus rūkyti svoris kaipmat padidėja (mat vėl pajaučiamas maisto skonis ir kvapas), aš nepastebėdama ir daugiau valgydama (įskaitant „McDonald’s“) sugebėjau sulieknėti.

3. Jau ketvirtus metus visus savo penktadienio/šeštadienio vakarus skiriu intelektualiam komandiniam protų mūšių žaidimui. Šiuo metu su savo komanda „Nekaltas prasidėjimas“ (neklauskite…) „Protų kovose su Robertu Petrausku“ Klaipėdos divizione laikomės itin neblogai. Aš pati dažniausiai padedu su klausimais apie reklamą, senąjį Holivudą ir, žinoma, mados istorija, nors visko pasitaiko. Jei nuoširdžiai, esu iš tų keistų žmonių, kurie siekia kuo platesnio bendro išsilavinimo, tad mane vilioja ir žurnalisto profesija. Kuo daugiau rašai, tuo daugiau sužinai!

4. Tarp artimiausių draugų esu vadinama žiauriu troliu. Nuo žiauroko mano humoro jausmo dažnai kenčia net vaikinas. Dažniausiai pasišaipau iš to, kad jo spintoje vyrauja „Tommy Hilfiger“, tačiau tai įrodymas, kad prastai atrodyti galima ir su garsaus prekinio ženklo drabužiais.

5. Nors ir ne kartą esu sakiusi, kad už namų ir sporto klubo sienų sportinė apranga neturėtų būti matoma, pati šią taisyklę kartą per savaitę sulaužau – kiekvieną šeštadienį devintą valandą ryto einu į istorijos kursus (ne todėl, kad esu beviltiška – tiesiog bijau egzamino), tad jei jau savaitgalį aštuntą ryto išsiverčiu iš lovos, pasilieku sau teisę bent „pasipuošti“ naminiu „džempuku“.

6. Turiu itin keistą skonį kvepalams – štai mano mama dievina lengvus gėlių aromatus, močiutė – saldesnius, o aš… vyriškus ir daugeliui paprasčiausiai nepriimtinus. Nors išties mėgstu, pavyzdžiui, „Miss Dior Cherie“, pati kažko panašaus tikriausiai nesirinkčiau – dažniausiai kvėpinuosi unisex kvapais: Karlo Lagerfeldo „Woody“, „Comme des Garcons Series 2: Red“ aromatu „Sequoia“. Vis tik vakarui renkuosi gerokai moteriškesnį kvapą – „Gucci Guilty“.

7. Lengviausia man rašyti naktį. Sunkiausia susikaupti pirmųjų pamokų metu.

Nuotraukos vogue.it

Bučkis