Žingsnis į rudenį | Le Muse + Spintos Guru

Spalio vidurys. Dangus apsitraukęs pilkais it asfaltas debesimis, kurie atsispindi grindinį papuošusiose balutėse, medžiai meta spalvotus lapus, žvarbūs vėjai pradeda nemaloniai kutenti veido bei rankų odą. Ne paslaptis, jog rudens sezonui pamažu persiritant per vidurį kiekvienos moters garderobe daiktai tarsi patys nejučia susiskirsto į dvi stovyklas – laukiančius didžiųjų žiemos šalčių bei laukiančius pavasario saulės. Rodos, pradėti puoštis pirmaisiais dar ne laikas, nes temperatūros stulpelis dieną šokteli iki 12-13 laipsnių, sudėtinga sau pripažinti, kad jau po mėnesio lengvą avalynę teks iškeisti į ilgaaulę, po švarku tiks ne marškinėliai, o medvilniniai golfai bei megztiniai. Nebesinori žiūrėti ir į tai, kas dėvėta saulėtą rugsėjį – ryškesnių spalvų kelnės bei švarkai nebedžiugina akies ir garderobe atrodo it svetimkūniai, o gėlėtos palaidinės lyg ir nebetinka prie blyškesnės vėjo nugairintos odos spalvos. Tad ką pasirinkti spalio viduryje, kai krentant rausviems lapams norisi kažko jaukaus, tačiau metas kailiui bei storiems megztiniams dar neatėjęs? Kadangi šią dilemą ne per seniausiai narpliojau pati, nusprendžiau pasidalinti vienu įdomiausių savo atradimų Vilniuje – lietuviškuoju butiku „Le Muse“. Jo merginos šio įrašo ruošimą pavertė tikru nuotykiu ir parodė, kad lietuviška mada – ne tik lino kostiumai ar dėvėjimui nepritaikyta abstrakcija.

Teks prisipažinti, jog kai pirmą kartą sulaukiau „Le Muse“ laiško, nelabai gerai žinojau prekės ženklo idėją ir galvojau, jog tai – tiesiog dar viena maža parduotuvėlė, kurioje šiuo metu madinga apsipirkinėti, tačiau gilesnės minties ar įdomesnės koncepcijos tiesiog nėra. Džiaugiuosi, kad klydau – atrastas kūrybingas kolektyvas bei išties išskirtinio dizaino drabužiai savotiškai sulaužė iki tol turėtą mano nuomonę bei privertė iš naujo pažiūrėti į tai, kuo gali tapti sėkminga lietuviška idėja. Kiek nustebau suvokusi, kad „Le Muse“ nesivaiko madų ir siūlo puikios kokybės drabužius, kuriuos drąsiai galiu vadinti itin universaliais drabužinės pagrindais. Jie ne tik nesunkiai transformuojasi ant kūno, yra pasiūti iš gerų audinių, bet ir gali būti vadinami vertais investicijos – beveik iš pirmo žvilgsnio įsimylėjusi tamsiai mėlynos vilnos megztinį/suknelę „triūbą“, į „Le Muse“ grįžau nusipirkti patikusio sijono, o šiuo metu jau laukiu, kol į „Daiktų viešbutį“ atkeliaus dizainerės Aistės Nesterovaitės (manau, apie šią kūrėją dar tikrai išgirsite) vizitine kortele tapusi prijuostė su formalia apykakle, kurią, deja, teko kiek pasiaurinti. Taigi galima iškart nuraminti skeptikus – apie „Le Muse“ tikrai nerašyčiau, jei nebūčiau pradėjusi šių mūzų gaudyti pati…

Dėlioti geriausias idėjas keistokam sezono vidurio laikotarpiui buvo pakankamai lengva – šio sezono subtiliai minimalistines nuotaikas atitinkantis „Le Muse“ stilius ir tarpusavyje puikiai derantys drabužiai užduotį gerokai palengvino. Atrinkau septynis derinius, kuriais pasistengiau apimti kiek įmanoma daugiau kasdienės rudeninės aprangos variantų – išvysite tiek itin elegantišką, tiek jaunatviškesnio kirpimo paltą, taip pat originalaus modelio plono audinio megztinį bei švelnios tarsi pūkas vilnos megztinį/suknelę „triūbą“, jaukų pončą, keletą derinių su klasikiniais šortais, kuriuos drąsiai galima mautis ant pėdkelnių, žaisti su įvairia ilgaaule avalyne, taip pat minimalistinį susiaučiamą sijoną, kurį ir pati šiomis dienomis segiu tiek prie klasikinio švarkelio, tiek prie jaukaus bohemiško stiliaus megztinio. Pastebėsite, jog kiekvienas derinys fotografuotas net keletą kartų – kaip sakė pačios dizainerės, „Le Muse“ drabužiai turi daugybę veidų, galima vos keliais judesiais pakeisti jų ilgį, apimtį, net stilių, tad pasistengiau parodyti bent po kelias kiekvieno daikto variacijas. Ir taip, viskas gimė Lietuvoje!

Asimetrinis paltas – 600 lt

Pirmasis mano sąraše – itin įdomus asimetrinio kirpimo paltas, kurį pirma norėjau fotografuoti ant pakabos, tačiau dabar džiaugiuosi, jog buvau įkalbėta šį unikalų drabužį apsirengti bei pamatyti, kaip nesunku jį nuolatos keisti. Modernaus meno kūrinį primenanti palto konstrukcija yra laisva ties liemeniu bei pečiais, siaurėja ties klubais. Prailginta užtrauktuko juosta gali būti surišta ir paversti platų kaklą daliniu gobtuvu, o rankovės gale iškišami nykščiai šiek tiek reguliuoja pečių linijos išvaizdą. Audinys – tobulas rudens viduriui, nes yra standus, pakankamai lengvas, po apačia nesudėtinga sluoksniuoti kitus drabužius, derinti grubaus stiliaus jojikų ilgaaulius.

Megztinis/suknelė „triūba“ – 320 lt

Sijonas – 180 lt

Delninukė (Aistė Nesterovaitė) – 275 lt

Jeigu skaitydami tekstą svarstėte, kaip galėtų atrodyti minėtoji suknelė/megztinis „triūba“, ši ir toliau einanti nuotrauka puikiai iliustruoja drabužio universalumą ir galbūt net parodo, kaip jau spėjau prie šio daikto prisirišti. Jeigu dėvite „triūbą“ kaip megztinį, galite drąsiai žaisti su kaklo linija – pasidaryti gobtuvą, pečius nusmaukti ar sukurti įdomias draperijas. Kai žiemą bus kiek vėsiau, kaklą bus nesudėtinga sulankstyti taip, kad megztinis atrodytų it alternatyva golfui. Prie megztinio puikiai atrodo susiaučiamas sijonas, kurio ilgį galima reguliuoti, tačiau šįkart nusprendžiau jį užkelti iki liemens, kad truputį primintų dailiojo čiuožimo sukneles. Nors sijono audinys pakankamai lengvas bei plonas, net su tamsiomis pėdkelnėmis jis atrodo puikiai. Derinį užbaigia subtilus akcentas – odinė voko formos delninukė.

Megztinis/suknelė „triūba“ – 320 lt

Kaklo papuošalas (OKIIKO) – 160 lt

Jeigu „triūbą“ vilksitės iš kitos pusės, ji virs… šilta suknele. Tokį drabužio įvairialypiškumą nulėmė įdomus kirpimas, leidžiantis „triūbą“ vartyti kaip tik širdis geidžia. Kai ją dėvime kaip suknelę, kaklo linija pasidaro kiek subtilesnė, tad sukuriama erdvė, palanki kaklo papuošalų demonstravimui. Jeigu pastebite, kad suknelė kyla viršun, suvežkite liemenį siauru diržu, atsmaukite rankoves.

 Švarkas – 250 lt

Palaidinė – 220 lt

Šortai – 180 lt

Šį derinį norėčiau skirti „smart casual“ gerbėjoms, kurios nuolat ieško klasikinių drabužių su įdomia detale ar akcentu. Vienas tokių kūrinių – asimetrinio kirpimo „Le Muse“ švarkas, po kuriuo dėvėjau lengvą šilko palaidinukę bei derinau su elegantiškais šortais, kurių priekinė dalis yra taip suklostyta, jog gali priminti sijoną. Beje, atkreipkite dėmesį į faktūras bei spalvų paletę – audiniai itin skirtingi, tačiau neutrali paletė sukuria organišką derinį.

Pončas – 220 lt

Vienas mažiau tradicinių pasirinkimų rudens sezonui yra pončas – net jei jis vilnonis bei itin patogus, Lietuvoje tokį drabužį pasirinkti išdrįsta nedaugelis. Šį „Le Muse“ vilnonį pončą galima dėvėti keleriopai. Pirmasis pasiūlymas – tiesiog apsirengti jį ant minimalistinio stiliaus siaurėjančių kelnių bei marškinių derinio, jei Jums nereikia daug laiko leisti lauke. Antrasis – pončą dėvėti kaip suknelę ar serafaną, jei užtrauktuką nusukate į nugaros pusę. Svarbiausia – šiltos pėdkelnės!

Megztinis su užtrauktuku – 280 lt

Šortai – 180 lt

Šį asimetriniu užtrauktuku puoštą lengvą megztinį taip pat galima dėvėti keliais būdais – tiek užtrauktuką nusukant į nugarą bei dramą paliekant ten, tiek atsukant į priekį ir galbūt žaismingai prasegant, jei norite, kad matytųsi kiti Jūsų aprangos sluoksniai. Dėl malonaus lengvo audinio megztuką nesunkiai pavyks sluoksniuoti, derinti įvairius aksesuarus.

Paltas angliška apykakle – 600 lt

Šalikas –  70 lt

Rankos papuošalas (OKIIKO) – 65 lt

Paskutinis derinys – mano favoritas, nes šį kelius siekiantį juodą tiesaus kirpimo minimalistinį paltą įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio. Nors žvarbiai žiemai jis nebūtų pats protingiausias pasirinkimas, tobulesnio varianto vėsiam rudeniui neįsivaizduoju. Dėl pakankamai griežto silueto paltą galima dėvėti tiek vieną be jokių papildomų detalių, tiek kartu su „infinity“ tipo jaukiu šaliku, vienu kitu minimalistišku papuošalu. Nors kaina pakankamai nemaža, aš, susitaupiusi 600 litų, juos mielai išleisčiau šiam daiktui, kurio kokybė paliko puikų įspūdį, o modelis nepavaldus laikui bei mados tendencijų užgaidoms.

Nuotraukos Rūtos Jankauskaitės

Drabužiai „Le Muse“, bateliai mano. Už pagalbą kuriant derinukus dėkoju Kotrynai, už kvietimą apsilankyti – Linai ir Sofijai.

„Le Muse“ mūzas galite pagauti jų salone Savičiaus gatvėje bei „Daiktų viešbutyje“ T. Ševčenkos gatvėje.

Bučkis