Niujorko mados savaitė rudeniui 2010 | Calvin Klein

Minimalizmas, moderni klasika, architektūriška forma. Nors daugelis šiandieninių dizainerių šiomis sąvokomis žaisti vengia, Calvin Klein istorijoje tai yra it trys pagrindinės ikonos, kuriomis paremta visa mados namų filosofija. Žinoma, pastovumas mados pasaulyje yra laikomas lėta dizainerio ar kompanijos savižudybe, tad tik labai gerai drabužio sukirpimą bei pačią struktūrą suvokiantis mados kūrėjas gali kiekvieną sezoną išlaikyti ne tik mados namų tradicijas, bet ir pasiūlyti naujas klasikinių bei ženklo vizitine kortele tapusių modelių interpretacijas, savo atnaujinta stilistika nesikertančias su vadinamąja mados namų klasika. Vienas iš šių retų talentų yra ir Calvin Klein dizaineris Francisco Costa, pristatęs dar vieną puikią kolekciją.

Pristatymas

Erdvė idėjoms, paprastumas, švara ir jausmas, kuriamas tik šviesa. Praeitą sezoną eksperimentavę su įdomiu apšvietimu, šįkart mados namai grįžo prie tradicinio podiumo su paprastu matiniu grindiniu. Vienintelis įdomesnis ir kolekcijos nuotaikų kaitą atspindintis efektas buvo pristatymo pradžioje bei pabaigoje staiga užtemdyta salė, leidusi grožėtis prie vienintelės apšviestos sienos sustojusios manekenės drabužio siluetu.

Kolekcija

Turbūt niekas nedrįs prieštarauti faktui, kad dešimtasis XX a. dešimtmetis buvo tikras minimalizmo tendencijos aukso amžius. Didžiausi mados grandai kūrė kuo paprastesnės formos bei kuklesnės spalvų paletės kolekcijas, pasinėrė į unisex stilių, maišė vyriško bei moteriško garderobo detales, paklojo pamatus šiandieninei formaliai verslo aprangai. Nors ši rudens/žiemos 2010’2011 sezonui skirta Calvin Klein kolekcija ir nėra skirta vadinamajai verslo klasei ar unisex stiliui atspindėti, ji savotiškai interpretavo dešimtojo dešimtmečio idėjas bei sujungė jas su šiuolaikinės moters noru paryškinti tam tikras figūros detales bei kurti netikėtas proporcijas. Beje, įdomiu tiltu tarp praeities bei ateities tapo ir kolekciją pristatę modeliai. F.Costa į šou pakvietė ne tik madingiausias bei perspektyviausias šių dienų manekenes, bet ir legendinius veidus: Stella Tennant, Kirsty Hume, Kristen McMenamy.

Tačiau patys drabužiai vis tik buvo skirti šių dienų karjeristei bei jos norui kuo paprastesne forma išgauti kuo didesnį efektą. Kiekvienas Francisco Costos pristatytas paltas, palaidinė ar paprasčiausia juoda LBD žavėjo įdomiu paties drabužio silueto suformavimu. Turbūt įsimintiniausia bei dažniausiai pasikartojusi detalė buvo paryškinta bei švelniai užapvalinta pečių linija, kontrastavusi su priderintomis siaurėjančiomis kelnėmis ar sijonu. Taip pat netrūko aštrių švarkų apykaklių, išpūstos suknelių klubų srities. Žinoma, šaltajam sezonui skirtoje kolekcijoje dizaineris vengė ryškių spalvų, tad pagrinde juodai-baltoje kolekcijoje išvydome tik keletą ryškesnių mėlynų akcentų.

Detalės

Genialumas slypi paprastoje formoje bei itin sudėtingame drabužio sukirpime. Iš tiesų per daug komentuoti šios kolekcijos akcentų net neverta, nes kiekvienoje nuotraukoje galime įžiūrėti iš pirmo žvilgsnio nepastebimų detalių: įdomią rankovių liniją, neįprastos formos apykaklę, smulkutes audinio klostes. Žinoma, kiekvieną minimalizmo klasikos vardo vertą derinį puikiai papildė masyvia dantyta platforma nustebinę aukštakulniai.

Nuotraukos style, coutorture, daylife

Bučkis